19 Aralık 2015 Cumartesi

Gaziantep’te Fuhuş Operasyonu

Gaziantep’te bir stüdyo dairede Suriyeli iki kadınla fuhuş yaptırdıkları ileri sürülen biri Türk, diğeri Suriye uyruklu iki kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Suriyeli iki kadın ise;Göç İdaresi İl Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.
Gaziantep Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğümüz birimlerine bağlı resmi ve sivil tüm ekiplerimizce halkımızın daha güvenli, huzurlu, rahat içerisinde yaşamasını temin etmeye yönelik özverili ve aralıksız olarak çalışmalarımız devam etmektedir.
Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ahlak Büro Amirliği ekiplerimizce Fuhuş ve Cinsel Suçlara yönelik yapılan çalışmalarda;
İlimiz Şahinbey İlçesi Deniz Mahallesinde bir stüdyo dairede fuhuş yaptıkları tespit edilen Suriye uyruklu (İ.M) ve (F.E.H) isimli bayanlar ile bu bayan şahıslara fuhuş yaptırdıkları ve yer temin ettikleri tespit edilen (M.G) ve Suriye uyruklu (M.İ) isimli şüpheli erkek şahıslar yakalanmıştır.
Yakalanan Suriye uyruklu 2 bayan şahıs ifadelerinin alınması sonrasında gerekli işlemler için Göç İdaresi İl Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir.
Olayla ilgili olarak fuhuş yaptırdıkları ve yer temin ettikleri tespit edilen şüpheli şahıslar (M.G) ve Suriye uyruklu (M.İ) ise hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiş olup, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardır.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder