12 Şubat 2016 Cuma

Gaziantepli Şehitler Unutulmayacak


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclisi, hayatını kaybeden asker ve polislerin isimlerini kentin belirli cadde ve sokaklarını verilmesi için karar aldı
Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının 2’inci birleşimi Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’ın başkanlığında Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Şubat ayı toplantısının 2. birleşiminde, 66 madde görüşüldü. Meclis toplantısında, 2 madde için İmar Komisyonu’na süre verilirken, 1 madde gündemde çekildi,39 madde oy birliği ve 25 madde oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamada vatanın birliği ve bütünlüğü için görevi başında şehit olan asker ve polislerin adının cadde ve sokaklara verilmesini içeren madde de oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Vekili Toprak, şehitlerin adının verileceği cadde ve sokakları açıkladı. Toprak, Şahinbey ilçesi Yeditepe Mah. 8578 nolu caddeye şehit Hasan Aslan, Şahinbey ilçesi Yazıcık Mah. 3109 nolu caddeye şehit Taner Cinpolat, Şahinbey ilçesi Güzelvadi Mah. 9110 nolu sokağa şehit İsa Karakaş, Nizip İlçesinden Sultan Abdulhamit Mah. Yavuz Sultan Selim Bulvarından başlayıp imar sınırında son bulan imar yoluna şehit Uğur Taşcı, Nizip ilçesi Mevlana Mah. Kanuni Sultan Süleyman Bulvarından başlayıp şehit Mehmet Ali Yıldırım sokağında son bulan imar yoluna da şehit Halil Karakuşoğlu’nun isimlerinin verileceğini söyledi. Toprak, bazı şehit yakınlarının da isimlerinin verilmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Gündemden başka görüşülecek madde olmadığından, bir sonraki meclis toplantısı, 14 Mart 2016 saat 15.00’da yapılmasına karar verildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder